TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2018-00040

Kedvezményezett neve: Chernel Kálmán Városi Könyvtár
Támogatási szerződés száma:
TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2018-00040
Projekt címe: „Kötődések” – irodalom, film és a város: kulturális közösségi programok Kőszegen
Projekt időtartama: 2019.02.01. – 2019.11.30.
Támogatás összege:
3 993 221,-Ft
Támogatás mértéke: 100%

A projekt tartalma:

A város közösségi kulturális életének egyik meghatározó intézménye a városi könyvtár.

A könyvtár évek óta fontos faladatának tartja a város gazdag irodalmi örökségének ápolását.

A közelmúlt történelmét átélő idősebb korosztály és a fiatalok találkozása a városi identitást erősítő élmények együttes megélése az irodalmi és filmes sorozatok bemutatásával, hiteles alkotókkal való találkozások rendkívül fontos a hagyományok ápolásának szempontjából.

Különösen fontos a tizenévesek, a középiskolás korosztály érzékenyítése a város történetére irodalmi és filmes művek feldolgozásával.

A kulturális hagyományok ápolása így kapcsolható össze a város hosszútávú programjával.

A könyvtár célja a helyi identitás erősítése, kulturális, közösségi programsorozat – 7 rendezvény szervezésével.

Tervezett tevékenységek:

I. Válogatás Kőszeghez kapcsolódó filmekből: filmvetítés és beszélgetés (beszélgetőpartner bevonásával) alkotókkal 3 alkalommal, melyen olyan filmek láthatók, amelyek valamilyen módon kapcsolódnak Kőszeghez és környékéhez.

1.GYEREKEK A HÁBORÚBAN / KRISTÓF ÁGOTA „háborúja” - A Nagy Füzet c. film

A kőszegi származású Kristóf Ágotának a háború embertelenségéről szóló regényéből készült film vetítése.

Tervezett vendég: Molnár Piroska.

2. ALKOTÓ NŐK -- Aurora Boralis - északi fény c. film

Törőcsik Mari eddigi utolsó filmszerepe Mészáros Márta filmjében.

Tervezett vendég: Mészáros Márta

3. A HOLOKAUSZT EMLÉKEZETE KŐSZEGEN - Szomszédok voltak c. film

A dokumentumfilm a vészkorszakban Kőszegről és környékéről elhurcolt emberekre emlékezik.

Vendég: Gellér-Varga Zsuzsanna

II. Fiatal felnőtteknek, 4 alkalommal: tinik személyes találkozása alkotókkal, amit nyilvános író-olvasó találkozó követ (beszélgetőpartner bevonásával).

1. Nyáry Krisztián – ÍRJÁL ÉS SZERESSÉL címmel irodalmi est-

Könyveiről, irodalomról és/vagy bulvárról.

2. Beck Zoltán - "KÖRÖK EGYMÁSBA FONVA" (A DALSZÖVEGÍRÁS TITKAI) c.

Az énekes-gitáros, dalszerző bevezeti olvasóit a dalszövegírás rejtelmeibe.

3. Dragomán György, Szabó T. Anna - EGYÜTT ÉS KÜLÖN: ÉLET ÉS IRODALOM c.

Beszélgetés rendhagyó irodalomóra keretében.

4. Varró Dániel - "BILLENTYŰZÁRÁT OLDD KI SZÍVEDNEK" (A DIGITÁLIS KÖLTÉSZET REJTELMEI) c.

Találkozó a József Attila-díjas költővel.